Kinga i Maciek

wpis w: Okiem uczestników | 0

Czy robię wszystko by dobrze wychować swoje dzieci? – to pytanie stawia sobie zapewne większość rodziców. Każdy poszukuje własnej drogi, by nieoszlifowany diament jakim jest dziecko zabłysnął po latach będąc radością i wsparciem dla najbliższych.
Nasze doświadczenie ze „Szkołą dla Rodziców” to coś więcej niż reguły i zasady zawarte w literaturze traktującej o wychowaniu dzieci. Dzięki metodzie warsztatowej stawiamy siebie samych w sytuacjach jakie mają miejsce w naszych domach. Przyjmując na zmianę rolę dziecka i rodzica, zaczynamy zauważać drobne niuanse, które decydują o naszym wychowawczym sukcesie lub porażce.
Spojrzenie na konkretne sytuacje z perspektywy dziecka daje znacznie więcej niż wiedza. To doświadczenie które jest motywacją do dalszego rozwoju i pracy – głównie nad sobą, w myśl poniższych zasad…
Słuchaj swojego dziecka
Znajdź dla Niego czas
Kochaj mądrze
Okazuj zainteresowanie
Łap każdą okazję do rozmowy
Ambicje rodzica schowaj do kieszeni

Dom to bezpieczna przystań
Liczy na ciebie mały człowiek
A ty nie możesz go zawieść

Rodzina to oparcie
Omijaj kary
Daj zasady
Zbuduj granice
Inicjuj ciekawe wydarzenia
Cel – przygotowanie dziecka do samodzielnego życia
Ósmy cud świata – twoje dziecko
Wygraj dla was wspólną przyszłość

Kinga i Maciek